
Про деякі питання із мінної безпеки

ГО "Асоціація саперів України" опублікувала інфографіку, як ідентифікувати мінну загрозу та поводитися у випадку виявлення потенційно небезпечних предметів.
ДжерелоГО "Асоціація саперів України" опублікувала інфографіку, як ідентифікувати мінну загрозу та поводитися у випадку виявлення потенційно небезпечних предметів.
ДжерелоЯк зазначають експерти, середній вік всієї техніки Збройних Сил України на початок війни становив не менше 40 років. Звісно, за таких обставин українська армія має потребу в сучасній зброї і в цьому напрямку ведеться активна робота українськими розробниками, які вже можуть продемонструвати свої досягнення.
«Вільха» — ракетний комплекс з керованими 300-мм боєприпасами для ураження як наземних цілей, так і водних. Може вражати цілі на відстані 50-80-100 км. Ключовою особливістю «Вільхи» є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті. При цьому, як дали зрозуміти експерти, це зовсім не GPS, який можуть заглушити. 26 серпня 2016 р. пройшов черговий етап випробувань. Розробник - КБ "Південне".
ВИШКІЛ
Тактична медицина – це заходи з надання медичної допомоги військовослужбовцям на полі бою. Грамотне медичне забезпечення в умовах бойових дій може запобігти численним втратам серед військовослужбовців і цивільних осіб. Гасло тактичної медицини – правильні дії в правильний час!
17 липня 2016 побратими з Краматорського штабу Яроша НР "ДІЯ" та бійці 8-ого окремого батальйону УДА «Аратта», які знаходяться на ротації, вивчали основні принципи і етапи надання допомоги пораненим у бойових умовах.
Перший етап. Надання допомоги в "червоній зоні".
Як експедиційний елемент передового розгортання військової потужності Сполучених Штатів, Корпус Морської Піхоти Сполучених Штатів (USMC) підготовлений для швидких і ефективних дій в найбільш нетрадиційних ТВД. З урахуванням цього унікального бойового призначення, КМП одержав великий досвід дій в міському середовищі - наприклад, битви за Сеул і Хюї в Корейській і В'єтнамських війнах відповідно. У 1990-х роках морська піхота брала участь в декількох головних миротворчих операціях, всі з яких вимагали концентрації сил в головних міських центрах. Дії в Панамі, Ліберії, Сомалі, Гаїті, Боснії і Косово показали, що військові операції в умовах міської території (Military Operations on Urbanized Terrain - MOUT) комплексні і непрості. Підготовка до дій в міських операціях вимагає ретельного навчання в збільшеному об&'ємі і безперервного оновлення в стратегії, операціях MOUT, тактиці, методах і процедурах (TTPS) і технологіях.
В майбутньому міське середовище поставить морських піхотинців в умови, що вимагають проведення одночасно військових дій багатьох різних категорій. Операції по підтримці гуманітарних місій, миротворчі акції і повномасштабний, з високою інтенсивністю бій можуть відбуватися одночасно в межах трьох міських кварталів (блоків). Командування Корпусу Морської Піхоти позначило цю концепцію як "3-квартальна війна" Взаємопроникнення і координування цих різних операцій, кожна з яких має свої характерні особливості, вимагає від Морських піхотинців використання їх навиків і можливостей на можливих напрямах. Присутність великих кількостей нон-комбатантов і потенційні труднощі в розрізненні нон-комбатантов від сил супротивника ускладнить дії в міському середовищі.