проект "Сектора правди"
ЖИВА УПА
Їх постаті розмиті часом. Їх образи спотворені радянськими міфами.
Їх життя - подвиг, що вартував крові, втрат і забуття дітьми та онуками.
А вони - живі. Документальний цикл про ветеранів УПА. Фільм перший.
ОРЕСТ
Переглянути ролик
Про творців проекту
Волонтерський проект "Сектор Правди" був заснований влітку 2014 року для висвітлення подій на Східному фронті. За час роботи в зоні АТО нами створено 242 відеороботи. Серед яких – репортажі з передової та кліпи, документальні фільми «Година з Дмитром Ярошем», «Реквієм по Єві», «Яна Зінкевич. Госпітальєри». А також фільм «Там, де нас нема», знятий в режимі реального бою у с. Широкино.
Наш міні-фільм «Селище Піски… рік війни» в 2015 році отримав приз кінофестивалю «КіТИ» (Кіно і Ти, м. Маріуполь) в номінації "Документальне кіно" як "Кращий патріотичний фільм".
Селище Піски… рік війни
Новий проект «Сектора правди» – документальний цикл «Жива УПА». У планах – зняти 19 тридцятихвилинних фільмів-історій вцілілих учасників подій. В основі кожного з них не відрізок часу, не історичні події, як такі, а історії тих ветеранів, які й досі утримують у своїй пам'яті живі емоції героїчних днів, деталі і подробиці подій. Підуть з життя ці люди – і з ними підуть щемні живі моменти, переживання, думки і спогади, про які ми вже ніколи не дізнаємось.
Початок роботи над фільмом. Знімальна група зустрічається в Сирецькому парку м. Києва, який скоро стане однією із локацій.
Творча група
Над фільмом працювала команда волонтерів-аматорів. Ми ніколи не знімали кіно раніше і багато речей пізнавали прямо в процесі зйомок. Затвердженого бюджету у нас не було. Завдяки ентузіазму, вірі в успіх та небайдужості деяких наших друзів, ми змогли завершити цей проект.
Алла Мегель
режисер, продюсер
Марія Яремчук
режисер-сценарист
Дмитро "Дим" Паньшин
актор
Ігор Бондаренко
режисер монтажу, оператор
Сергій Богут
оператор
Григорій Лук'яненко
звукорежисер, музичний редактор
« Ми просто не маємо на це права! Як не маємо права й на те, щоб бійці УПА – та зовсім невелика дещиця, що лишилась, пішли у кращий світ без впевненості, що їх історії пам'ятатимуть і їх боротьба, втрати і жертви не будуть марними.
Фільм перший: "Орест"
Перший фільм циклу - «Жива УПА. Орест». Бій під Бродами. Арешт. Втеча з Сибіру. Підрозділ УПА і знову арешт. Жертв і страждань цієї людини стало би на кілька життів.
– Я не знаю, де взялись сили, щоб витримати всі ті тортури, – розповідає старий, і додає, – в УПА немає ветеранів. Нашу боротьбу не закінчено.
Герой фільму
Васкул Орест Петрович - голова Київського крайового братства ОУН—УПА, політв'язень, український політичний, громадський діяч. Учасник національно-визвольного руху
Народився 28 травня 1928, у с. Серафинці (нині Івано-Франківська область) у сім'ї вчителів. Батько — Васкул Петро, чотар УСС, сотник УГА, член Проводу ОУН.
З 1943 року — член ОУН (б). Воював у лавах Дивізії СС «Галичина», під Бродами був контужений, потрапив у радянський полон, засланий до Башкирської АРСР. Звідти втік, у 1947 році заарештований знову, засуджений до 25 років таборів. Згідно з рішенням Президії Верховної Ради СРСР звільнений у 1956 році. З 1968 року проживає у Київській області.
Музична тема фільму
"Сніги, сніги ..."
автор слів та музики Олександр Смик
Олександр Смик - поет, пісняр, автор скульптур, краєзнавець, продюсер, драматург, журналіст і громадський діяч. Організатор першого приватного Будинку творчості "Потік Ірва". Живе і працює в Тернополі.

Музика у фільмі звучить у виконанні:
гурту "Рутенія"

Гурт "Рутенія" - один з легендарних українських рок-гуртів, відомий з кінця 80-х років.
Дипломант фестивалю "Червона рута-89" у жанрі авторської пісні.
Лауреат фестивалю "Золотий Інтеграл-98" у жанрі рок-музики.
Засновник щорічного музичного фестивалю "Рутенія".

Склад гурту:
Анатолій Сухий - автор пісень, гітара, вокал,
Григорій Лук'яненко - гітара, бас-гітара, вокал, звукорежисер,
Едуард Драч - автор пісень, соло-гітара, кобза, вокал,
Олександр Комісаренко - ударні, вокал,
Василь Лютий - клавішні, кобза, вокал.
Лідер гурту "Рутенія" Григорій Лук'яненко виступив звуковим режисером та музичним редактором фільму. А пісню "Сніги, сніги" виконали окремо двоє солістів: Василь Лютий та Неля Франчук. Кожен у своїй оригінальній манері.
Кадри зі зйомок із оригінальним музичним супроводом
Працюючи над фільмом, ми вивчали архівні документи та документальні свідчення. І тому розповідаємо історію героя, як вона є, без домислів та спецефектів.
З питань організації переглядів, творчих зустрічей та придбання фільму звертатися:
+38(067) 323 0084
megel.alla@gmail.com
Допомогти нашому проекту
4731 2191 0026 6679
(Яремчук Марія)
© 2017 All Rights Reserved
sectorpravdy.com
Made on
Tilda