проект "Сектора правди"
ЖИВА УПА
Їх постаті розмиті часом. Їх образи спотворені радянськими міфами.
Їх життя - подвиг, що вартував крові, втрат і забуття дітьми та онуками.
А вони - живі. Документальний цикл про ветеранів УПА. Фільм другий.
ПОВСТАНСЬКЕ ТАНГО
Переглянути ролик
Про проект
Протягом останніх чотирьох років українське суспільство знаходиться в центрі масштабної інформаційної спецоперації, спрямованої на те, щоб виростити в наших серцях зневіру, розшарувати суспільство та привести державу до залежного ззовні стану. Дезінформація - одна з ключових складових таких операцій. Ми вже встигли побувати страшними "бандерівцями", які їдять снігурів, мають рабів, зневажають пам'ять про Другу Світову війну та багато іншого. Зрозуміло, що перелічене - неправда.
А яка ж тоді правда?
Правда в тому, що, не розібравшись із уроками минулого, не можна побудувати щасливе і стабільне майбутнє.
Правда в тому, що кілька поколінь українців, особливо тих, що живуть на Сході були цілеспрямовано відрізані від власної культурної та історичної спадщини.
Правда в тому, що велика кількість наших співвітчизників прагне інформації та знань, бажає розібратися в перипетіях української історії 20-го століття і прийти до власних, ніким не нав'язаних висновків.
Правда в тому, що серед нас ще живуть учасники далеких історичних подій, але їх щороку меншає.
"Сектор Правди" - об'єднання журналістів-документалістів
Наймолодшим із живих ветеранів УПА зараз по 90 років. Вони не можуть чекати. Тому ми - журналісти та волонтери "Сектора правди" - вирішили самостійно зібрати та задокументувати їх спогади в рамках проекту "Жива УПА".
Для популяризації наших, українських, героїв, для вшанування пам'яті тих, хто загинув у боротьбі, для поширення історичної інформації у доступній, в тому числі для молоді, формі ми знімаємо документальні фільми.
Промо відео до "Повстанського танго".
Творча група
Як і минулого разу, над фільмом працювала команда волонтерів. Бюджет так само нульовий. Але ми звернулися до людей, котрі цікавляться темою УПА, через краудфандингову платформу "Спільнокошт", і змогли залучити необхідну суму.
Алла Мегель
продюсер
Марія Яремчук
режисер, автор сценарію
Григорій Лук'яненко
звукорежисер, музичний редактор
Андрій Кисельов
оператор, монтаж
Сергій Богут
оператор
Андрій Яцуляк
оператор
Знімальна група висловлює подяку всім, хто підтримав фільм на платформі Велика Ідея та поза нею: Сергій Баришев, Юрій Душко, Микола Мельник, Тетяна Попович, Володимир Линський, Віталій Василенко, Катерина Смірнова, Андрій Чабан, Таня Россохата, Володимир Біловол, Віктор Максименко, Лілія Прудко, Ірина Хвостикова, Yevhenii Web, Галина Сабельнікова, Ярослав Глушаєв, Доброволець Доброволець, Вадим Хохлов, Наталія Федій, Валерій Дєдов, Максим Коляденко, Le Mu, Людмила Українцева, Богдан Дорош, Павло Агеєнко, Петро Киричевський, Таміла Вакеріна, Олександр Гуменюк, Роман Підлиський, Михайло Галик, Сергій Биков, Лада Ладик, Дмитро Шевченко, Вікторія Ляшевська, Елла Холмогорова, Вікторія Ляшевська, Катерина Паньшина, Орест Криса.
Фільм другий: "Повстанське танго"
Приставши на пропозицію співпрацювати з НКДБ, Людмила Фоя ще не знає, які шпигунські пристрасті вируватимуть у її житті, і точно не здогадується, що складна контррозвідувальна комбінація, розіграна за її участю, увійде до підручників з історії розвідки, а сама вона отримає Срібний Хрест бойової заслуги УПА.
Ми вирішили дослідити життя відважної дівчини і вважаємо, що зняти фільм - це найменше, що ми можемо зробити для вшанування її пам'яті.
я знала, що мене чекає й, незважаючи на інстинктивне, таке звичайне для кожної живої істоти прагнення до життя, була рада, що можливо в скорому майбутньому буде всьому кінець, - говорить до нас Л. Фоя зі сторінок своїх карних справ. Одну завело НКДБ, а другу - Служба Безпеки ОУН.
Героїня фільму
Із початком Другої Світової війни, після входу німецьких військ до Києва, Людмила Фоя долучається до лав підпілля ОУН і стає його активною учасницею. В 1944 році її арештовує МДБ, після кількох місяців допитів та психологічного тиску Людмила здається і стає інформатором МБД. Під позивним "Апрєльська" вона працює настільки успішно, що керівництво долучає її до спецоперації зі знищення Проводу ОУН, котра розпрацьовувалась двадцять років. Як вчинить Людмила, потрапивши на Західну Україну і зустрівшись із керівництвом ОУН?
На східноукраїнських землях МБД успішно боролося із проявами націоналістичних та самостійницьких рухів за допомогою, так званого, "легендованого підпілля". Це група глибоко законспірованих агентів, яка підмінює собою справжній Провід ОУН в регіоні. Всю інформацію про осіб, котрі щиро бажають долучитися до ОУН, вони одразу передають каральним органам. Легендований Провід ОУН на Київщині, до якого входила Людмила Фоя, мав налагодити зв'язки із найвищим керівництвом ОУН на Західній Україні. Якби ця спецоперація вдалася, ОУН була би знищена. Що ж зробила Людмила, аби завадити планам МДБ і до чого в цій історії відомий поет Максим Рильський? Дивіться у нашому фільмі.
Музична тема фільму
"Повстанське танго"
авторки - Ольга Ільків та Марта Пашківська - зв'язкові командира УПА Романа Шухевича
Ольга Фаустинівна Ільків проживає у Львові.
Ми не лише отримали дозвіл на використання пісні, а і записали інтерв'ю для однієї із наступних серій проекту.
У фільмі пісню "Повстанське танго" виконує незрівнянна Неля Франчук.

Повстанське танго на Софійській площі:
гурту "Рутенія"

"Повстанське танго" не може обійтися без справжнього танго, - вирішили ми. А допомогла нам пара юних танцівників - Олег Яремчук та Даніелла Алавіє. Вони також знялися в епізодах фільму.
Повна версія танго
З питань організації переглядів, творчих зустрічей та придбання фільму звертатися:
+38(067) 323 0084
megel.alla@gmail.com
Допомогти нашому проекту
4731 2191 0026 6679
(Яремчук Марія)
© 2018 All Rights Reserved
sectorpravdy.com