Започаткована активістами Національного Руху ДІЯ акція «Схід і Захід разом» набирає обертів.
Під час приїзду у село Великі Гаї, на Тернопільщині делегації із села Гранітного, на Донеччині 14.08.2016 р. відбулося започаткування всеукраїнського національно-патріотичного, добровольчого волонтерського руху в створенні сіл та міст-побратимів Західної України і прифронтових сіл Донецької області – підписано декларацію намірів де вказувалася діяльність за напрямками:
Моральний – різностороння, безкорислива допомога людям що потрапили у біду – обов’язок кожного християнина, патріота та чесного громадянина.
Духовний – сприяння у відродженні понищеної різними окупаційними режимами духовності, головно дітей та молоді (приїзд дітей з прифронтових сіл та міст на західну Україну під час релігійних свят та канікул, створення спільних дитячих літніх оздоровчих таборів, приїзд творчих колективів та спілок у прифронтову зону).
Ідейний – спільною суспільно-громадською діяльністю постійно доводити що Захід і Схід єдині а соборність – у генах та крові українців.
Політичний – створення громадських рад; допомога ініціативним групам у майбутній боротьбі за владу народу, а не владу над народом на місцях; протидія сепаратистським настроям; доведення правдивої інформації до населення прифронтових реґіонів, ініціювання у прийнятті Закону про складання повноважень сільських голів прифронтових регіонів, які по суті підтримують сепаратистів та надання повноважень місцевим новоутвореним громадським радам та районним військово-цивільним адміністраціям, тиск на депутатів ВРУ у найскорішому прийнятті Законів про «Українську Добровольчу Армію» та «Зброю і боєприпаси».
Світоглядний – ідейно-світоглядні вишколи та лекції; індивідуальні бесіди; розповсюдження національно-патріотичної, історичної, наукової літератури та преси; активна участь у соціальних мережах.
Матеріальний – усестороння матеріальна допомога жителям села, місцевій школі, військовим, які стоять на першій лінії оборони (одяг, взуття, продукти харчування, медикаменти, шкільні підручники, зошити та ін. приладдя, будматеріали).
Військовий – допомога військовим та добровольцям що беруть участь у бойових діях.
Першими побратимами тоді стали: галицьке село Великі Гаї та Гранітне з Приазов’я.
Згодом, 3-го травня 2016 р., у Великих Гаях відбулася нарада з участю представників Рівненської, Тернопільської, Львівської областей та делегованих членів від 8-го батальйону Української Добровольчої Армії в особі друга Лева та інформаційного сайту НР ДІЯ – «Сектор правди» в особі подруги Алли Мегель. Тоді ж було прийнято рішення: «Розширити географію й розміри співпраці та наведення нових контактів із представниками прифронтових населених пунктів».
12-15 травня 2016 р. делегація волонтерів міста Маріуполь, представники прифронтових сіл Тельманівського району Гранітне та Павлополь, на запрошення ініціатора та керівника акції, ідеологічного референта НР ДІЯ Івана Сути з робочою поїздкою перебували на Західній Україні. У її складі перебував голова Тельманівської районної цивільно-військової адміністрації Олександр Романів, який також представляв інтереси ще декількох своїх колег-керівників з інших районів. Спершу відбулася зустріч-нарада у Великих Гаях. Окрім організаторів, гостей та гаївчан на чолі з сільським головою Олегом Кохманом у ній прийняли участь голова Тернопільської районної державної адміністрації Олександр Похилий із своїми заступниками та представники ЗМІ.
Гості чітко виразились що Схід і Захід єдині і не може бути жодного розмежування. А п. Олександр Романів заявив: «Моя позиція в цьому питанні чітка і безкомпромісна – агресором виступає імперська Росія. Саме вона розв’язала війну в Криму і на Донбасі. І готували її давно».
Під час знайомства та обговорення практичного втілення у життя пунктів декларації намірів, особливу увагу було приділено приїзду, оздоровлення та культурно-просвітницьких вишколів дітей із прифронтових сіл.
Наступного дня, така ж зустріч-нарада відбулася у приміщенні районної держадміністрації м. Дубно. Окрім представників Сходу та ініціаторів проведення акції тут були присутні учасники тернопільського автомайдану, керівники та активісти НР ДІЯ на Рівненщині: Роман Коваль, Валентина Сіньковська, комбат місцевого загону територіальної самооборони друг Тихий, командир єврейського загону в складі УДА друг Максим, представники місцевої влади та ЗМІ.
Дубно – другий населений пункт що обрав собі село побратима. Ним став Павлополь, Тельманівського району. Роман Коваль під час зустрічі також доручив членству НР ДІЯ у кожному районі Рівненщини налагодити такі містки з побратимами із Донеччини. Таке ж рішення попередньо прийнято НР ДІЯ у Тернопільській та Львівській областях.
Цікавою, також, виявилась зустріч у селі Товстолуг, Тернопільського району з керівником аграрного підприємства «Агрон», депутатом Тернопільської обласної ради Юрієм Березовським. Він розказав про діяльність свого підприємства та пообіцяв допомагати аграріям прифронтових сіл посівними матеріалами, а цивільному населенню та військовим продуктами.
Наступного дня побратимську делегацію, із оваціями, зустрічали жителі славного містечка Копичинці, що на Тернопільщині. Громада, місцевий підприємець Павло Богоніс, голова міської ради Павло Лосик та місцеві волонтери заявили що вони, після відвідин Маріупольщини, оберуть й собі село-побратим.
Окрім цих трьох населених пунктів Галичини та Волині на черзі міста та села Гуцульщини, Буковини, Бойківщини, Полісся, Поділля…
На початку червня 2016 р. делегація представників НР ДІЯ з Великих Гаїв, Дубно, Копичинців, Бережан, Старого Самбора, Микулинців, разом з волонтерами та іншими активістами, побувають у прифронтових села Донецької області. Відвідають також військові частини що дислокуються у цих населених пунктах, зустрінуться з представниками влади, місцевими волонтерами та особовим складом 8-го батальйону УДА.
Боротьба з ворогами продовжується. Співпраця між українськими селами та містами триває й розвивається. Перемога, за об’єднаним національною ідеєю українським народом, обов’язково буде!
Tags: "ДІЯ" в дії