ИллюстрацияСпортсмен, тренер, громадський діяч, військовик Валерій Чоботар народився у 1976 р. на Буковині. Пройшов строкову службу у бригаді особливого призначення в рядах Збройних сил України.

Закінчив Львівський державний університет фізичної культури.

Суддя міжнародної категорії з фрі-файту. Засновник та керівник СК «Характерник».

Провідний діяч, вишкільний референт ВО «Тризуб» ім. С. Бандери. Вступив до складу ДУК «Правий сектор». Був призначений командиром роти 5-го батальйону ДУК, псевдо – «Гатило». Брав участь у боях у під Донецьком. Заступник командира 5-го ОБАТу УДА. Нагороджений орденом «Народний Герой України»


«…Кожний думай, що на тобі

Міліонів стан стоїть,

Що за долю міліонів

Мусиш дати Ти отвід...»

Іван Франко

– Що допомагає здобути перемогу на війні?

– Я можу говорити за себе. Для мене це три головні складові: перша – за все має бути розуміння, за що ти воюєш; друга – це командир, який є відповідальним, освіченим і готовим брати відповідальність не тільки за виконані завдання, а й за життя своїх підлеглих; третя – свідомий мотивований особовий склад, – це ті побратими, з яким ти пліч-о-пліч борешся.

– Ви учасник боїв за Донецький аеропорт. Що для Вас означала оборона цього стратегічного об’єкта?

– Це моя особиста трагедія. Мало хто про це хоче говорити, але практично більшість із нас розуміли, що через Мінські домовленості аеропорт буде зданий, і здадуть його не ті люди, котрі його обороняли, а вище керівництво. Я особисто не брав участі в боях за Донецьке летовище, а керував одним із підрозділів, хлопці з якого брали участь безпосередньо в боях за аеропорт і в його терміналах. Наш підрозділ знаходився в селищі Піски біля злітної смуги, тому одні з перших загиблих хлопців, на жаль, якраз з нашого підрозділу. Як для мене, смерть молодих людей набагато більша втрата, ніж тимчасова втрата території аеропорту. Якщо дивитися на це з точки зору стратегічних речей – там творилися і гартувалися наші Збройні сили. Якщо дивитися під таким кутом зору, то аеропорт – героїчна сторінка України. Саме аеропорт показав, що є люди, які готові виконувати накази ціною власного життя за територіальну цілісність держави. Якщо б таких людей було більше, на нас ворог би ніколи не напав. Бої за аеропорт – це своєрідна перемога сили українську духу. Згідний, можна провести аналогію з Крутами, але в аеропорту тривали бої набагато довше. На жаль, такі героїчні поразки насправді втомлюють і засмучують.

– Що людина переживає після першого бою і як хлопці переносили стреси?

– Думаю, правильна відповідь була б, якби кожна людина могла відповісти за себе. Кожен має якусь підготовку: те, в яких умовах людина формувалася, через які причини пішла на фронт і наскільки вона готова до останнього боротися – це і впливає на її сприйняття. Але кожен по-різному переносить стреси на війні. У мене не було якогось страху, а з’являлося величезне збудження і навіть нерозуміння, що відбувається. Мої побратими кожен по-своєму це переносили. В одних було заціпеніння, підіймався рівень злості, були люди, яких паралізовував страх. У таких випадках потрібно було вивести їх з цього стану, або облити лице холодною водою, або дати ляпаса кілька разів так, щоби не поламати нічого і не пошкодити. В кожного було по-різному, але важливо, як усі бійці взаємодіють між собою. Чи вони підготовлені, чи вони знають, що потрібно робити, бо найголовнішою проблемою було слабка підготовка бійців. Стресових ситуацій можна уникнути лише шляхом піврічного навчання на полігонах. І коли людина перший раз в житті відчула на собі, як стріляє по ній танк, як розривається біля неї снаряд, то це одне переживання, а якщо вона це переживала хоча  б на стрільбищах певний проміжок часу, то готовність в неї буде набагато краща.

–  Люди, які пройшли війни, мають загострене почуття справедливості. Що відбувається з ними і з їхніми рідними, коли вони повертаються додому?

– Людина або має розуміння справедливості, або немає його. Чи справедливо ненавидіти усіх людей, які в Тернополі ходять ввечері в кафе і продовжують жити якимось цивільним життям, а ти повернувся зі Сходу. На мою думку, це несправедливо. Я пішов на війну для того, щоб тут люди могли нормально жити. І не хочу, щоб всі одягнули чорні сукні, щоб мої батьки не виходили з хати, вимкнули телевізор, бо вони й так пережили, що близька для них людина десь у небезпеці. Найбільша проблема зараз, що люди повертаються додому, а війна ще не закінчилася Вони продовжують воювати вдома. Люди не повертаються з війни, а залишаються на фронті і душею, і розумом, і емоціями. З фізіологічної точки зору, насправді, науково доведено, в людини до року часу продовжують працювати ті рефлекси, які відповідають за безпеку та виживання. Будь-який подразник може повернути її в той стан, коли вона була під обстрілом, чи в атаці, чи при нападі ворогів, і це може відбутися просто на вулиці, це робиться неконтрольовано, залежно від того, що на війні пережито. Від півроку до року мозок продовжує воювати і вистачає якоїсь загрозливої ситуації, щоб людина просто перенеслася з цивільного життя на війну. Вона може це робити в себе в хаті, при батьках, при дружині, при дітях чи при будь-кому. Якщо бійці 100 днів на війні, то за статистикою 10 днів вони перебувають у небезпечному стані, – обстріли, атаки загострення ситуації а в інші дні ми їдемо за продуктами, риємо окопи, виконуємо завдання, коли у ворога закінчилися патрони і він не стріляє. А в наших батьків, рідних – це 10 днів з 10. Ми не піднімаємо слухавок телефонів, а в їхній уяві нас вбивають, ми не передзвонили або в нас відключений телефон, а нам просто заборонено розмовляти. Вони живуть у постійному страху. Насправді, коли повертаємося, ми зовсім інші люди, але і наші рідні стають іншими. Постійне переживання просто з’їдає людину і тоді їй потрібно жити з цими наслідками. Питання полягає, а як з цим жити?

Мені найпростіше розказати про себе тому, що в кожного знову ж свій досвід і кожен мав би мати своє розуміння, свої шляхи, і вони можуть дуже сильно відрізнятися. Але є схожі речі. Під час спілкування з побратимами дуже часто прослідковується схожість у таких речах: дуже поганий і чутливий сон, людина може прокидатися серед ночі або не може заснути з вимкнутим світлом, коли темрява, коли – будь-який легкий звук, шурхотіння серед ночі піднімає людину і вона вже не може заснути, А просто впадає в емоції або інстинкти. Я особисто пережив це на собі.

Дуже важливо навчитися розмовляти з батьками, дружинам зі своїми чоловіками з повагою, розумінням, не ставити дурних запитань, ділитися своїми переживаннями. І тоді хлопці у відповідь можуть почати ділитися своїми. Взагалі згідно статистики до півроку людину взагалі краще не чіпати. Дуже багатьох батьків дратує, що хлопець повернувся і нічого не робить. Але насправді він і не може нічого робити, і не хоче нічого робити, бо мозок у нього продовжує воювати. І людина, котра бачила згорілі будинки, не буде через півроку будувати хату. Тому що в неї в голові є просто розуміння, що зараз може хтось вистрілити і ця хата дотла згорить. Це насправді величезна проблема, а батьки цього не розуміють. Людині просто потрібен час на повернення.

– Які програми реабілітації військових діють в інших державах?

–  Якщо брати США, то практично кожен день там відбуваються самогубства і військові ветерани накладають на себе руки. Був період, коли ця цифра щодня досягала 22 людини. Їхню акцію – 22 відтискання перейняли українці. Йдеться про те, яка б держава не була цивілізована, які б заходи не робилися, то все одно бувають такі випадки. Я можу говорити про той досвід, який пощастило мені перейняти. Завдяки двом людям – Олегу Гуковському, тернополянину, і Роману Торговицькому, він громадянин Америки, зараз мешкає і живе в Києві, працює над тим, щоб допомагати психологічному поверненню бійців. Ми навіть не використовуємо таке поняття, як реабілітація, бо реабілітація – це стати таким, яким ти був, а це неможливо практично. Бо людина міняється, а це більше повернення, повернутися і будувати себе нового. Вони одні із тих, хто організував приїзд в Україну датчанки Дітте Марчер, авторки програми  психологічного тренінгу для військових – ветеранів в Данії. Для мене був дивний цей досвід, оскільки датчани, як виявилось, надзвичайно воююча країна де Америка воює, то датчани там в перших рядах. В чому особливість школи вона базується на тілесно – орієнтованій психотерапії «бодинаміці», її найголовніший принцип це рівний рівному. Є певний інструментарій – фізичні вправи, психологічні, дихальні практики, яким навчають ветеранів, а вони потім зустрічаються з своїми побратимами, спілкуються один з одним і знаходять контакти, їздять, надають підтримку таким самим, як вони. Знаю, що ветерани ізраїльської армії після того, як закінчується їхня служба, а це, як правило, завжди військові дії, вони завжди йдуть мандрувати на дуже довгий час, практично на рік часу їздять по всьому світу, по бідних країнах, дивляться, як живуть люди і таким шляхом у них минають вся ця агресія, ці стани, бачать, за що воювали. На жаль, в наших умовах це дуже проблемно, але досвід мандрів для хлопців з підрозділу дуже помічний. Зараз багато людей залучаються і до ігор ветеранів, спортивних ігор, їдуть в Канаду кілька наших поранених хлопців. Моє ставлення до терміну «ветеран» дуже сильно змінилося. Колись це у мене був хтось там старий з великою орденською планкою, а в країнах натівського альянсу ветеран – це військовий, який відбув на війні певну ротацію. І якщо ти там три ротації був, наприклад в тому самому Афганістані, то ти вважаєшся трьохразовим ветераном.

– Як війна позначилася на життєвих поглядах, адже Ви перебували в середовищі своїх побратимів ДУК, УДА?

– Це дуже контраверсійне запитання, бо мої погляди не змінилися, вони навпаки зміцнилися. Одна із причин, чому пішов на фронт і опинився там серед людей, яким довіряв і які були близькі мені по духу – це те, що ми готувалися до цієї війни. У своїх життєвих поглядах утвердився і переконався, що то був правильний шлях, бо практично більшість людей, котрі готувалися до війни,  вижили, й далі продовжують і воювати безпосередньо на фронті чи працюють в інших напрямках, щоб укріплювати і державу, і армію, і громаду. Для мене це було ствердження, що ті життєві погляди, які плекалися  в моєму житті через побратимів, через вчителів, є правильні, їх треба дотримуватись, треба ділитися з іншими. Сьогодні склалися хороші взаємостосунки, тісна співпраця, злагоджена координація дій між УДА та ЗСУ на фронті.

– Ви свою громадську діяльність розпочали в організації «Тризуб» ім. С. Бандери. Яку роль вона відіграла у Вашому житті?

– Мене пішов 21 рік, коли мав необережність написати заяву в організацію, якщо жартома говорити. Але насправді завдяки організації здобув можливість жити в певному середовищі. І це, мабуть, найголовніша заслуга організації, і ті принципи, які передавав світлої пам’яті Василь Іванишин, Провідник і творець «Тризубу». Вони в мене найголовніші. Немає дня, аби не було якихось спогадів, якихось гасел, які  мене направляють у житті. Моє життя перетворилося в боротьбу, громадську діяльність. У свій час відповідав за вишкіл і дотепер продовжую займатися тренуваннями, підготовкою підростаючого покоління, виховую їх в дусі патріотизму. Якщо казати про націю – пропагандивну функцію, то так само це спосіб життя насправді, бо своєю поведінкою своїми принципами, своїм способом життя ти пропагуєш те, чим ти живеш. Вона не вплинула – вона створила моє життя.

Василь Іванишин гарно нас вчив – ми не є консервною банкою для членства, організація дає напрямки, як правильно жити, а ти, як вільна людина, можеш вибирати це або не вибирати. Тому я свій вибір зробив!


At 5 o'clock in the morning, civilians in Ukrainian cities woke up from the explosions.

Sharing information with each other and on social networks, they learned that explosions were heard not only in the capital, but also in Kharkiv (the glow in the suburbs was seen from the downtown), Mykolaiv, Odesa. So far, this is all information the "Sector of Truth" possesses.

It is also known that there is massive shelling along the entire frontline. The Kremlin maniac could not restrain his hands.

Friends, do not rely on the humanism and mercy of the enemy!

Remember our history, remember our glorious ancestors! We are the descendants of the glorious Cossacks!

We know how to fight.

Adrenaline is normal. It will pass soon, and anger and the desire to fight will return.

God is with us.

Our army is with us.

The truth is with us. We believe! We act! We will win!

It must be by all coments on official site of White House and American president.

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

#UKRAINIANS ASKS #NATO TO SEND THEIR FORCES TO #UKRAINE❗️

AT LEAST TO CLOSE THE SKY TO GIVE SHELTER FROM THE SKY...

🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

#STOPPUTIN

#STOPTHEBEAST

#STOPAGRESSION

#STOPWARINUKRAINE

Please copy this text and place in your profile 

News

Ukrainian Volunteer Army fighters demine apartment houses in Mykolaiv area

Here are the gifts the enemy leaves on our land!

Moscow media say their troops are redeploying.

But we know that they are fleeing from our soldiers. However, it is still impossible to live in the territories left by the orcs.

Now there are volunteers of the Ukrainian Volunteer Army – Resistance Movement South, who are liberating Ukrainian lands in Odesa, Mykolaiv, Kherson and Dnipropetrovsk regions from hostile explosive "gifts".

Just look, how the primordial enemy of Ukraine spoiled our land!

Ukraine Is a Global Guarantor of Food Security

The Ukrainian government considers sowing 2022 one of the most critical areas along with the military confrontation and the situation in nuclear energy. Why is it so important for Ukrainians to sow grain, sunflower and other crops in time? Why is Ukraine's agriculture now under the watchful eye of the whole world?

As ordinary citizens, we are accustomed to consider our state corrupt, weak, and incapable of anything. We have been fed this rotten information product from outside for decades; many people willingly consumed this product, and only specialists were interested in the facts. Why they were not interested in making these facts public is a big question for future analysis. For now, let us just face the facts and consider once more: is the state of Ukraine really so unimportant on the world stage? Let us consider only agriculture for now.

Read more ...

The War As Reality

Waiting enemy fire in the long sleepless nights provoke long reflections and the adrenaline rush of the first day of the war sets their theme and direction.

Today, the Ukrainian military is restoring historical justice, giving a worthy resistance to our primordial enemy. The Moscow horde, the Bolshevik invaders, the new Russian fascists call them whatever you want. There is the only thing that remains the same: they come to us from the North, East and South and have one goal: to destroy the Ukrainians as a nation.

History repeats itself in a spiral, and every few decades we are forced to repel the onslaught of well-armed lumpens who have only one desire: to kill. However, each new round leads us to new levels of resistance and gets us closer to the final victory.

After 1654, we gradually lost our statehood. In the early 20th century, we gained independence for a short time. During World War II we fought on two fronts with the world's strongest armies: the Soviet and the Fascist ones, and then resisted for more than ten years.

Read more ...

March, 14, the Volunteer's Day in Ukraine

We are the volunteers. We are people of idea, action, and good will. It is always difficult with us. It is hard for the authorities, officials, leaders, and commanders at all levels. Why is it so? For we have the freedom to maneuver that the executives, being bound by statute, regulations, and salary, do not have. We have faced with this so many times for the last three years of war that one cannot count.

Coordinating our combat operations and maneuvers with the commanders of the Ukrainian Armed Forces and the ATO command, we always had a freedom in relation to the obsolete army rules and soviet-type bureaucracy - the battalions were built as military necessity and our possibilities dictated us but not the instructions covered with gunpowder. We were armed with what could be obtained or made by our craftsmen's hands.

We are inconvenient as the authorities can't understand how they can influence us. Despite the daily fights with the enemy at the forefront we are constantly present in the information battles. The provocations were staged against us, then our fighters were arrested or a base of one of the battalions was surrounded.

Read more ...

Action "Give the deserved recognition to the Volunteers!" at the Kyiv regional council

Today the National Movement "Action" held an event "Give the deserved recognition to the Volunteers!” at the Kyiv regional council.

The event was attended by activists, volunteers of ATO, participants of the hottest military battles with the invaders of Ukraine, who after two years of warfare are still not recognized as ATO participants. Therefore, they and their families do not receive adequate support from the state, and most importantly - they do not have an official recognition as defenders of Ukraine.

That is why a draft resolution "On the status of the war veterans-volunteer combatants" was submitted to the Kyiv Regional Council, which also will be submitted to the local councils throughout Ukraine. This document is intended to recognize the volunteers who participated in the fighting in the area ATO as fighters for the freedom and independence of Ukraine and introduce the following concepts to the Ukrainian legislation: volunteering war veterans, disabled volunteering war veterans, and volunteers involved in fighting. Accordingly, the financing costs associated with the introduction of these concepts will be at the expense of the local budgets in the manner prescribed by the Law of Ukraine "On the status of war veterans and warranties of their social protection".

Today the draft resolution "On the status of the war veterans-volunteer combatants" was admitted by the relevant committee of the Kyiv regional council for consideration. According to the preliminary information, our draft resolution will be submitted to the session of the Council on June 14. So, we thank everyone who have contributed to our action and who are helping our soldiers to get the deserved title of defender of Ukraine.

A representative of the National Movement "Action" is running for the Parliament

The Central Election Commission accepted a package of documents for registration of a parliamentary candidate in the midterm elections to the Verkhovna Rada of Ukraine on July 17, 2016 from Hlahovych Mykhailo Vasylovych. The candidate is self-nominated, running from the 85th constituency (Ivano-Frankivsk region).

Mykhailo Hlahovych can rightly be considered a candidate to become a deputy from the new generation because he is not a representative of the "old faces" and not involved in dubious political processes. Instead, from the age of 17 he worked in the field of public health. He worked his way up from nurse to surgeon, PhD, associate professor. He has about 50 scientific papers and 4 patented inventions.

Read more ...

Dmytro Yarosh about the relevance of the judicial reform

In connection with the information resonance caused by yesterday's presence of Dmytro Yarosh in the Parliament and his vote for the judicial reform "Sector of the Truth", Dmytro Yarosh was asked to comment on the matter.

Dmytro Yarosh: "I purposely voted for the judicial reform. I'm sure more than ever and have always talked about it, that the judicial system of Ukraine needs drastic changes. During my many trips to the East I constantly faced the same problem: the separatists and their accomplices who were arrested and declared guilty suddenly after the trial found to be free. This situation exists not only in the East. It is at the court where the large number of high-profile cases is being inhibited.

Our judicial system is corrupt and rotten all the way through, so this issue must be addressed urgently. I realize that the proposed reform is not perfect, and probably in need of discussion and revision, but to leave the situation as is, is simply impossible.

I have always consciously acted and will act further for the radical changes in the country. The adopted reform is just the beginning on the long road of reconstruction of the Ukrainian judicial system."

”Action” activists from Khmelnytsky: “Victory!”

Today, on June 1, the ”Action” National Movement activists picketed Khmelnytsky Regional Council to acknowledge volunteer combatants.

About fifty activists of the National Movement "Statehood initiative by Yarosh " from Khmelnytsky, Ternopil, and Rivne regions as well as the city public came to defend the honor and dignity of the battalions fighters from UDA, UNO, "Aydar", and the "Right Sector". After all, these volunteers from the first days of the war came to defend the homeland, but still are not recognized by the state and have no official status.

The coordinator of the Khmelnytsky National Movement “Action” Valentine Bazyliuk appealed to the deputies: "Who is to know better than us as who was the first to take the arms and defend our land? These are our volunteers. These are our glorious cyborgs. These are our glorious sons of Ukraine. You know that Dmytro Yarosh have brought up the draft decision to the Parliament, but our ranks at the top refused it. They need neither volunteers nor the Patriots, they do not need the nation, they do not need Ukraine! That's why we do this nationwide event. Many activists and civil society organizations signed up the draft decision supporting it. In each area the activists of the National Movement “Action” will be bringing the same decision to the session."

Read more ...

Ukrainian volunteers deserve recognition!


On May 31, 2016 at 10:00 AM activists of the National Movement "Statehood initiative by Yarosh" will picket Ternopil regional council demanding that volunteers of UDD, UNO, "Aydar" and "Right Sector" who participated in the fighting in the ATO area as fighters for freedom and Ukraine's independence to be recognized with the appropriate financial support and official status.

In addition, activists of the Ternopil regional organization of National Movement "Action" already started collecting signatures to support the initiative. Currently 20 heads of public organizations have signed the appeal to the government demanding recognition of the volunteers. As it was stated by the coordinator of the National Movement "Action" in the Ternopil region Dmytro Haidutsky "Ukrainian volunteers, who first took up arms and defended state borders of Ukraine from the occupier, are actually outlaws. After three years of warfare, they are still not recognized as members of ATO. They and their families do not receive adequate support from the state, and most importantly - the volunteers are denied the official status as defenders of Ukraine. Lawyers of the National Movement "Statehood initiative by Yarosh" have prepared and are planning to serve the Ternopil regional council a draft decision "Regarding the status of war veterans and volunteer combatants." Ternopil asks the public to come and support our initiative, for while volunteers are fighting - we live peacefully! "

Press service of the Ternopil regional organization of the National Movement "Action"
+38 067-396-82-99

A statement by Dmytro Yarosh about sentencing of Mykola Karpyuk

Almost coincided, with a difference of one day, there were two events related to the Ukrainian prisoners of war: Nadiya Savchenko returned home, and an astronomical sentence - 22.5 years - was given to the kidnapped by the Russian Security Services Mykola Karpyuk - a patriot and a nationalist, a leader of the UNA-UNSO, who was my substitute in the days when I was heading the movement "Right Sector".

While the fate of Savchenko, when she was a prisoner, was watched by the whole world, and her return was an event of nationwide scale, the abduction of Karpyuk, tortures, to which he and the other person involved in the case Stanislav Klikh, were subjected, the falsified case itself, and now meaningless sentence (because all the fellows of Mykola know that he did not fight in Chechnya) - the Ukrainian government, the international community, either do not react at all, or react to a minimum.

Rejoicing Nadia Savchenko return, we should not forget about one of those who are still in captivity. Even if we manage to return them only after the victory, then we have to make this victory come faster.

I declare that we with my fellows have done, do, and will do everything possible to bring back Mykola Karpyuk home. By means either as an attempt to influence the Ukrainian and international official structures, or as non-standard steps in the military field.

Mykola Karpyuk and all the Ukrainian prisoners of war, contained on the territory of the occupying country and on the Ukrainian territories temporarily controlled by collaborators and Russian-terrorist groups, will return home.

Victory will be ours.

Dmytro Yarosh